P.P.H.U. Turbo wita na blogu!
Witamy Was na blogu firmowym P.P.H.U. Turbo! Jego celem jest zainteresowanie i przybliżenie Wam działalności naszego przedsiębiorstwa oraz pomoc w wyborze właściwego asortymentu z zakresu turbosprężarek.
Witamy Was na blogu firmowym P.P.H.U. Turbo! Jego celem jest zainteresowanie i przybliżenie Wam działalności naszego przedsiębiorstwa oraz pomoc w wyborze właściwego asortymentu z zakresu turbosprężarek.
Turbosprężarka jest urządzeniem współpracującym z silnikiem, mającym na celu wydatne zwiększenie jego mocy.
Turbosprężarki produkuje się z założeniem, że będą działały sprawnie tak długo jak silnik, który wspomagają. W rzeczywistości to jeden z najbardziej newralgicznych elementów samochodu. Narażony jest na wiele różnych awarii, które często wynikają z niewłaściwego użytkowania. Co najczęściej zawodzi w turbosprężarkach?
Turbodoładowanie stanowi obecnie stały element większości nowych samochodów. Wynika to z naturalnej tendencji do tzw. downsizingu, czyli zmniejszania pojemności silników na rzecz ich większej masy własnej. Zadaniem turbin jest zrównoważenie niedostatków mocy układu napędowego.
Turbosprężarki są obecnie popularnym elementem wyposażenia samochodów. Większość osób wie, jakie mają zadanie, jednak nie każdy potrafi opisać zasadę ich działania. Jeżdżąc nowoczesnym samochodem warto wiedzieć, co znajduje się pod jego maską i jak wpływa na jego pracę oraz możliwości.
Turbosprężarki w ostatnim czasie zyskały dużą popularność i stanowią wyposażenie większości nowoczesnych samochodów. W rzeczywistości historia tego urządzenia jest znacznie dłuższa i sięga około 125 lat wstecz do czasów pierwszych samochodów oraz ich twórcy Gottlieba Daimlera.
Doładowanie silników spalinowych pozwala na wyciągnięcie z nich znacznie większej mocy przy zachowaniu tej samej pojemności. W praktyce stosuje się różne formy doładowania – za pomocą jednej lub dwóch sprężarek. W tym drugim przypadku popularne są dwie technologie: twin turbo oraz bi-turbo
Doładowanie silnika spalinowego przez turbosprężarkę ma za zadanie dostarczenie większej ilości tlenu do spalania paliwa, co przekłada się na jego wyższą efektywność. Technologia ta nie jest idealna, a jednym z problemów, jakie jej towarzyszą, jest tzw. efekt turbodziury. Na czym on polega?
Turbosprężarki są cenione przez większość kierowców za zwiększanie możliwości często mało pojemnych silników. Z drugiej strony są to urządzenia awaryjne i często wymagają wymiany lub regeneracji w profesjonalnym warsztacie. Jedną z przyczyn takich awarii jest wysoka temperatura spalin.
Turbosprężarka jeszcze kilkanaście lat temu budziła duże zainteresowanie innowacyjnością i stanowiła marzenie wielu kierowców lubiących dynamiczną jazdę. Obecnie jest standardowym elementem wyposażenia większości pojazdów, niosąc ze sobą wiele korzyści – nie tylko w postaci większej mocy silnika.