lubuskie

Czy należy się obawiać używanego samochodu z turbo?

Często możemy trafić na różne mity związane z turbosprężarkami: że się psują, bywają problematyczne w eksploatacji i mają ogromne zapotrzebowanie na paliwo. Warto sobie zadać jedno pytanie – jeśli turbosprężarki sprawiałyby tyle problemów, to czy byłyby tak powszechnie montowane?

Gdy Polska dołączyła do Unii Europejskiej, rynek samochodów używanych znacznie się rozszerzył. Osoby mieszkające przy granicy z Niemcami, jak np. w woj. Lubuskim, zaczęły sprowadzać i sprzedawać samochody od naszych zachodnich sąsiadów. Dzięki nim, możemy sobie pozwolić na spełnienie marzeń z dzieciństwa. Szybkie, sportowe, turbodoładowane samochody są coraz bardziej osiągalne cenowo. I nie jest tak, że nadają się wyłącznie do jazdy w weekend. Na przykład taki Nissan 200SX dobrze sobie radzi w codziennym ruchu miejskim, jeśli przestrzegamy kilku ważnych zasad.

Po pierwsze – nie można gwałtownie przyspieszać przy nierozgrzanym silniku. Turbo do poprawnej pracy potrzebuje optymalnego smarowania, a to jest możliwe przy osiągnięciu odpowiedniej temperatury roboczej silnika. Po drugie – nie gaś silnika po szybkiej lub długiej jeździe. Nagłe wyłączenie silnika zatrzymuje obieg smarowania. Wystarczy poczekać minutę, aby silnik odrobinę ostygł. Po trzecie – dbaj o olej. Niezwykle ważna jest regularna wymiana oleju, dbanie o jego jakość oraz szczelność układu smarowania.

 

Gdy jednak masz już problem z turbiną, my Ci pomożemy. Regenerujemy turbosprężarki z całej Polski. Mamy wielu zadowolonych klientów w Zielonej Górze, Gorzowie Wielkopolskim i Nowej Soli.