świętokrzyskie

Świat się kręci wokół turbo

Z czym Ci się kojarzy turbo? Pewnie z czymś szybkim! Jeszcze w latach 80 i 90 napis „Turbo” na tylnej klapie samochodu był kojarzony z czymś wyjątkowym, szybkim, a nawet luksusowym. Później wszystko stało się turbo – roboty kuchenne, miksery, a nawet… turboszczotki! Czym jest turbo w XXI wieku?

Turbo, w kontekście samochodów, jest obecnie nieodłącznym elementem motoryzacji. Turbosprężarki montowane są przez niemal wszystkich producentów samochodów. Kiedyś kojarzone były z samochodami szybkimi, teraz spotkamy je w rodzinnych sedanach i malutkich samochodach miejskich. Turbiny są powszechnie stosowane z kilku powodów. Po pierwsze – emisja spalin. Jak wiesz, turbosprężarka do swojej pracy wykorzystuje część spalin samochodu, co za tym idzie, mniej szkodliwych cząsteczek trafia do atmosfery. Po drugie, turbosprężarki pozwalają osiągnąć większą moc z niewielkiej pojemności silnika. Po trzecie, gwarantują dobre przyspieszenie bez „wkręcania” silnika na bardzo wysokie obroty. Wiele osób mówi, że turbiny często się psują i bywają problematyczne. Fakt jest taki, że wielu kierowców, z powodu swoich własnych zaniedbań, doprowadza do uszkodzenia turbiny! Co zrobić, gdy turbina się popsuje?

Możesz ją odesłać do nas, a my zajmiemy się profesjonalną naprawą turbosprężarki. Mamy wielu zadowolonych klientów m.in. z województwa Świętokrzyskiego. Prowadziliśmy naprawy dla osób z Kielc, Ostrowca Świętokrzyskiego i Starachowic