zachodniopomorskie

Kupujemy używane auto z turbo!

Decydując się na samochód wyposażony w turbosprężarkę, na przykład turbodiesla, musisz być świadomym kierowcą. Trzymając się kilku prostych rad będziesz wiedział na co zwracać uwagę kupując samochód z turbo.

Jeszcze zanim zdecydujesz się na jazdę próbną, podpytaj poprzedniego właściciela samochodu o szczegóły dotyczące serwisowania i przeglądów turbiny. Dowiedz się, czy zwracał uwagę na jej stan i jak eksploatował samochód. Następnie zajrzyj pod maskę i sprawdź, czy nigdzie nie ma wycieków oleju lub płynu chłodzącego. Jeśli na pierwszy rzut oka turbina wygląda na bardzo zaniedbaną, sugerujemy inny egzemplarz samochodu, lub od razu zdecydować się na regenerację turbosprężarki. Następnie w czasie jazdy opuść delikatnie szybę i posłuchaj pracy turbiny. Powinna delikatnie i jednostajnie „gwizdać” w czasie przyspieszania. Pozostając przy przyspieszaniu – sprawdź, jak samochód zachowuje się gdy dodasz gazu. Powinien rwać się do przodu po przekroczeniu około 1.500 – 2000 obr./min (zależnie od jednostki), a za samochodem nie powinna się pojawiać żadna chmura dymu.

Niektórzy decydują się na zakup samochodu „do zrobienia”, w pełni świadomi jego wad. To też może być pewne rozwiązanie, ponieważ Ty najlepiej będziesz wiedział w jaki sposób zadbać o samochód. Zgłoś się do nas, jeśli zaraz po zakupie planujesz regenerację turbosprężarki. Nie ważne skąd jesteś, naprawiamy turbiny z całej polski. Mamy wielu klientów w woj. Zachodniopomorskim, którzy importują samochody do kraju. Naprawialiśmy turbo dla osób ze Szczecina, Koszalina czy Świnoujścia.