pomorskie

Turbotimer pozwoli Ci zadbać o turbinę

Stare przysłowie mówi, że „Potrzeba jest matką wynalazków”. Znajduje to swoje odzwierciedlenie nawet w przypadku turbosprężarek! Słyszałeś o urządzeniu, które nazywa się turbotimer?

Jeśli dokładnie prześledziłeś naszą stronę to już wiesz, że turbosprężarkę należy schłodzić po mocniejszej lub długiej jeździe. Bywa to problematyczne, gdy na przykład wracając do domu chcemy na chwilę zatrzymać się pod sklepem. Niewskazane jest przecież wyłączanie rozgrzanego silnika z turbo. Jednym z ciekawych rozwiązań jest turbotimer, który podtrzymuje pracę silnika przez określony czas, nawet po wyjęciu kluczyka ze stacyjki. Wyposażony jest we własny przekaźnik, który podaje napięcie do układu zapłonowego przez określony przez Ciebie czas, zwykle jest to jedna minuta. Turbotimer działa niezależnie od systemów zabezpieczeń, więc z powodzeniem można stosować go w samochodach wyposażonych w immobilizer, autoalarm i centralny zamek.

 

Warto zadbać o stan turbosprężarki, jeśli chcemy przez lata cieszyć się bezawaryjną jazdą. A gdy już niestety dojdzie do usterki, możesz oddać zdecydować się na regenerację turbosprężarki. Wykonujemy kompleksowe naprawy turbo między innymi dla osób z woj. Pomorskiego. Wśród naszych klientów znajdują się osoby zarówno z Gdańska, jak również Gdyni i Słupska.